Przejdź do stopki

Masaż Leczniczy

Treść

Masaż klasyczny częściowy

Masaż klasyczny jest to grupa zabiegów mechanicznych wpływających bezpośrednio na ciało pacjenta poprzez skórę, mięśnie itp. Działa również pośrednio za pomocą zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, narządy zewnętrzne.
W zależności od jego intensywności, tempa i czasu trwania może spełniać cele lecznicze, relaksacyjne czy sportowe. Masaż klasyczny posiada własną systematykę i metodykę, której zadaniem jest oddziaływanie na organizm ogólnie i miejscowo, poprzez mechaniczne wywieranie i zwalnianie ucisku na powłoki skórne, tkankę podskórną i tkanki położone głębiej. Wykorzystuje się następujące techniki: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje, wałkowanie oraz roztrząsanie.
Masaż klasyczny rozluźnia napięte mięśnie, poprawia przepływ krwi, zwiększa elastyczność mięśni i zakres ruchomości oraz zmniejsza odczucia bólowe. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i stan emocjonalny pacjenta, redukując stres i zwiększając wydzielanie endorfin.
Swoim zasięgiem może objąć całe ciało, ale może też dotyczyć tylko niektórych jego części, jak plecy, kark, co jest ujęte w jednostkach czasowych trwania masażu
Wskazania: zmęczenie psychiczne i fizyczne, zmęczenie mięśni i bóle mięśniowe po treningu, bóle mięśniowe, napięcia mięśniowe i skurcze mięśni, stany po kontuzjach, urazach, złamaniach kości, stłuczeniach, skręceniach (nie wczesne zmiany), przygotowanie ciała do treningu w celu rozgrzania mięśni, bóle kręgosłupa, bóle głowy, obrzęki, choroby reumatyczne, bezsenność, nerwica, stany lękowe, obniżony nastrój.

Czas trwania zabiegu 10 minut.


Masaż mechaniczny - MEDY JET

Masaż Medy Jet, czyli suchy masaż wodny wykorzystuje możliwości terapeutyczne ciśnienia hydrostatycznego i przeprowadzany jest za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego łóżko.
Jest rodzaj masażu mechanicznego łączącego w sobie funkcję masażu suchego i działanie ciepła. Czynnikiem masującym jest ogrzany strumień wody, który ruchem okrężnym pod elastyczną powierzchnią z naturalnego kauczuku przesuwa się od stóp do odcinka szyjnego kręgosłupa i z powrotem, naśladując podstawowe techniki masażu klasycznego. Medy Jet wykonuje masaż równoległy, okrężny, punktowy, pulsacyjny, limfatyczny. O intensywności i zakresie obszaru poddawanego masażowi decyduje wskazanie lekarskie.
Do głównych efektów wodnego masażu na sucho zalicza się m.in.: pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego, zapewniając tym samym transportowanie składników odżywczych, oczyszczających i regenerujących; regulację układu nerwowego, rozluźnienie mięśni, zmniejszenie opuchlizny i obrzęków; zmniejszenie cellulitu oraz pomoc w walce z otyłością.
Wskazania: zmęczenie psychiczne i fizyczne, zmęczenie mięśni i bóle mięśniowe po treningu, bóle mięśniowe, napięcia mięśniowe i skurcze mięśni, stany po kontuzjach, urazach, złamaniach kości, stłuczeniach, skręceniach (nie wczesne zmiany), przygotowanie ciała do treningu w celu rozgrzania mięśni, bóle kręgosłupa, bóle głowy, obrzęki, choroby reumatyczne, bezsenność, nerwica, stany lękowe, obniżony nastrój.

Czas trwania zabiegu 15 minut.


Masaż pneumatyczny – BOA

Masaż pneumatyczny BOA (presoterapia) wykonuje się za pomocą specjalnie skonstruowanych rękawów wypełnionych powietrzem pod odpowiednim ciśnieniem. Przesuwające się fale uciskowe wytworzone przez urządzenie sterujące umożliwiają kompresyjny drenaż limfatyczny, czyli pobudzanie przepływu limfy przez naczynia limfatyczne, które są odpowiedzialne za gromadzenie i odpływ zbędnych produktów przemiany materii z tkanek ciała. Masaż stymuluje aktywność przewodów limfatycznych oraz przyspiesza metabolizm w tkankach.
Podczas zabiegu sprężone powietrza jest naprzemiennie wpompowywane i wypompowywane z rękawów. Powietrze stopniowo wypełnia komory w mankietach, wywierając nacisk na ciało (od dołu w kierunku serca), naśladując ruchy głaskania i ugniatania. w masażu klasycznym.
Masaż pneumatyczny likwidując obrzęki wpływa również na modelowanie sylwetki, wprowadza także organizm pacjenta w stan relaksu.
Wskazania: zastoje limfy, uczucie ciężkich nóg, skurcze, uczucie obrzmienia, po porodzie, po usunięciu macicy, po usunięciu węzłów chłonnych pachwinowych, po radioterapii i usunięciu węzłów chłonnych po przebytym nowotworze, menopauzę, stany po kontuzjach, cellulit i modelowanie sylwetki

Czas trwania zabiegu 30 minut.


Masaż wibracyjny AQUAVIBRON

Masaż wibracyjny Aaquavibron jest masażem leczniczym wykonywanym za pomocą specjalnego urządzenia, które opiera się o przepływ wody pod ciśnieniem. Aparat składa się z wężyka zakończonego gumową głowicą, która wibruje pod wpływem przepływającej pod ciśnieniem wody o wybranej częstotliwości, dostosowanej do stanu pacjenta. Różnorodne końcówki, pozwalają dostosować zabieg do różnych obszarów i dolegliwości. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody membrana wibruje, a częstotliwość jej drgań może być bardzo delikatna, średnia lub silniejsza (od 30 do nawet 3000 Hz).
Drgania membrany, bez względu na użyty jej rodzaj podczas zabiegu, są odbierane przez czuciowe zakończenia nerwowe. W wyniku tego dochodzi do poprawy ruchomości mięśni i stawów, następuje lepsze ukrwienie, zostają lepiej odżywione tkanki, które szybciej się regenerują. Masaż wibracyjny ma też działanie przeciwbólowe, bo rozluźnia napięte mięśnie, ponadto poprawia samopoczucie, bo podobnie jak klasyczny masaż relaksuje i uspokaja.
            Wskazania: bóle kręgosłupa i bóle międzyżebrowe, dyskopatia, reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zanik i ból mięśni, przykurcze, zaburzenia krążenia obwodowego, po urazach, przewlekły stres, lekkie stany depresyjne.

Czas trwania zabiegu 10 minut.